KONST / Litografier / Färglitografi 13872142
nr 1387 2142
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Färglitografi, Katarinahissen. Signerad, numrerad 148/250. Motivet: 50x59, yttermått inklusive ram: 59x73 cm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 29 mars 2021
kl 20:33:27
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Charles Sjöholm
Läs mer om Charles Sjöholm